Q16P1CXXW110E
Description
INDICATOR 110V 16MM PROM WHITE
DataSheet
Q16P1CXXW110E PDF
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:6mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:1000mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)