Q6P3CYYRG12E
Description
LED PANEL MOUNT INDICATOR RD/GR
DataSheet
Q6P3CYYRG12E PDF
Lamp Color:Green, Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V Green, 12V Red
Current:20mA Green, 20mA Red
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:3mm, T-1
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)