6091M7-24V
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
INDICATOR SOLID STATE YLW PNL MT
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
6091M7-24V PDF
Type Description
Series:6091M
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:-
Voltage:24V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.38" (9.65mm)
Lens Size:9.90mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 4.6" (116.84mm)