Q8F1BXXHW24E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
8MM FLSH BLK CHRM HYP WHT 24VDC
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q8F1BXXHW24E PDF
Type Description
Series:Q8
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.32" (8.13mm)
Lens Size:9.40mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)