L75R-R12-2211
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
12V RED LED 6" WIRE
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
L75R-R12-2211 PDF
Type Description
Series:L75
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.38" (9.65mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)