Q10F5ANZZRGB12ECA
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
FLUSH BLKANO RGB 12VDC IP67
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q10F5ANZZRGB12ECA PDF
Type Description
Series:Q10
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red, Green, Blue (RGB)
Lens Color:Clear
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.39" (10.00mm)
Lens Size:7.80mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:330mcd Red, 750mcd Green, 150mcd Blue
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:60°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection:IP67
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5581601007F
5581601007F
LED PMI SNAP-IN 585NM YLW .156"
PMR4AD
PMR4AD
LED PANEL INDICATOR AMBER 2V
PM5-A17R28V
PM5-A17R28V
PANEL MOUNT ASSEMBLY RED, 12.7MM
Q10F5ANZZRGB12ECA
Q10F5ANZZRGB12ECA
FLUSH BLKANO RGB 12VDC IP67