FVLU120LR-PLLRD
Manufacturer
c3controls
VIGOR # :
Description
30MM LIGHT 120V, RED LED/LENS
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
FVLU120LR-PLLRD PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:120V
Current:3.5mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:1.20" (30.50mm)