2195QA5-28V
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
LED IND LIGHT GRN 28V QC PNL MT
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
2195QA5-28V PDF
Type Description
Series:2195QA
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Type:Incandescent
Lamp Color:Green
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:-
Voltage:28V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.187" (4.7mm)