CNX722C200120W
Description
LED PANEL INDICATOR RD 120V IP67
DataSheet
CNX722C200120W PDF
Type Description
Series:CNX722
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:120V
Current:8mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.91" (23.11mm)
Lens Size:25.60mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:550mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)