16MV20-277DLW-MPLLGN
Manufacturer
c3controls
VIGOR # :
Description
16MM 20-277VAC/DC WLED GLNS IP20
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
16MV20-277DLW-MPLLGN PDF
Type Description
Series:16
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:Green
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:20V ~ 277V
Current:2.5mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (15.88mm)