QS121XXR12
Description
INDICATOR 12MM FIXED RD 12V SLDR
DataSheet
QS121XXR12 PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.47" (11.94mm)
Lens Size:14.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:25mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:30°
Termination Style:Solder Lug
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6071112110F
6071112110F
LED PNL IND 7MM RED PROTRUD