Q14P6BXXY02E
Description
LED INDICATOR 14MM PROMINENT 2VD
DataSheet
Q14P6BXXY02E PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:1.8V ~ 3.3V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (14.00mm)