PL22CHLB24
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
PLT LIGHT 24 VAC/DC BLUE LED
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
PL22CHLB24 PDF
Type Description
Series:PL
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:18mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.866" (22.00mm)
Lens Size:29.00mm Dia