QRMNV85ANXXNVRD12E
Description
REAR MOUNT NVISRED 12VDC IP67
DataSheet
QRMNV85ANXXNVRD12E PDF
Type Description
Series:QRM-NV
Package:Bulk
Lamp Color:Red
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (8.00mm)
Lens Size:6.75mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:110mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:60°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)