Q8P1CXXHW24E
Description
8MM PRMNT CHRM HYPR WHT 24VDC
DataSheet
Q8P1CXXHW24E PDF
Type Description
Series:Q8
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.32" (8.13mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)