Q22F1AGXXSG110E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 110V 22MM FLUSH GREEN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q22F1AGXXSG110E PDF
Type Description
Series:Q22
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:5mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Lens Size:18.00mm Dia