Q14P5CXXHR24E
Description
LED INDICATOR 14MM PROMINENT CHR
DataSheet
Q14P5CXXHR24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (14.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:2800mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)