QS103XXR24
Description
INDICATOR 10MM FIXED RD 24V WIRE
DataSheet
QS103XXR24 PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.39" (9.91mm)
Lens Size:12.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:25mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:30°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6572604303F
6572604303F
LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT