Q8R3BXXHW110E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
LED PMI RECESSED 110VAC WHITE
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q8R3BXXHW110E PDF
Type Description
Series:Q8
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:6mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)