Q6P1CXXB12E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 12V 6MM PROMINENT BLU
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q6P1CXXB12E PDF
Type Description
Series:Q6
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:3mm, T-1