KB01KW01-12-JF
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
INCAND PANEL INDICATOR GRN 12V
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
KB01KW01-12-JF PDF
Type Description
Series:KB
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Incandescent
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:12V
Current:60mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.48" (12.19mm)
Lens Size:11.60mm