PM5-A20R24V
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
PANEL MOUNT ASSEM 25.4MM RED
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
PM5-A20R24V PDF
Type Description
Series:PM5
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:1" (25.40mm)
Lens Size:20.00mm Dia