Q14P5CXXHY12E
Description
LED INDICATOR 14MM PROMINENT CHR
DataSheet
Q14P5CXXHY12E PDF
Type Description
Series:Q14
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (14.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:1300mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)