
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2.2V |
| Current: | 30mA |
| Panel Cutout Shape: | Square |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Lens Size: | 12.00mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LP1S-L8-Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI LED .250" HI-DOME 48V WIRE R
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR RED
LED PNL MT 9MM 24V CHROME RED
CAP CER 560PF 16V X7R 0805
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 18DIP
PILOT LIGHT 12MM SQ YELLOW LED
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT