
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q16 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 24V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63" (16.00mm) |
| Lens Size: | 10.00mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 5mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | 100° |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of Q16F1BXXG24AE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR RED
PMI .250" LED 24V TAB CLEAR AMBE
LED PANEL INDICATOR GREEN 2.2V
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
IC REG LIN 2.7V/2.8V 300MA 8XDFN
INDICATOR 24VAC 16MM FLUSH GREEN