
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 50 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 24V |
| Current: | 15mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.31" (7.92mm) |
| Lens Size: | 7.10mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 2400mcd |
| Wavelength - Peak: | 520nm |
| Viewing Angle: | 45° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of 564W12-NWG24H-NGO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PANEL INDICATOR 72VDC BLUE
INDICATOR LIGHT NEON 230V AMBER
PMI .250" LED 120V WIRE DIFF CWH
CAP CER 820PF 3KV X7R 1812
CIR BRKR THRM 2.8A 240VAC 60VDC
PMI .312" LED WIRE 12" GREEN
CONN SOCKET 25POS 0.1 TIN PCB