
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2.2V |
| Current: | 12mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.20" (5.08mm) |
| Lens Size: | 5.80mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 1.69508.8761402 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP SOLDER CUP 507 SERIES
IND PB ILLUM RND LB SER RED SLD
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR AMBE
CAP CER 330PF 1KV NP0 1206
CBL 1PR 18AWG SHLD
EVAL MODULE FOR TPS71401DRV-426
LED PANEL IND YELLOW 2.2V IP40