
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Amber |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 5V |
| Current: | 52mA |
| Panel Cutout Shape: | Square |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.64" x 0.64" (16.20mm x 16.20mm) |
| Lens Size: | 13.20mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LB01KW01-5D05-JB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 2V WIRE DIFF AMBER
PMI .250" LED 12V WIRE DIFF AMBE
PMI .250" LED 48V WIRE DIFF GREE
CAP CER 15PF 50V NP0 0805
SFTY 2211 220PF X1 250 / Y2 250
IC FPGA 102 I/O 144TQFP
LED PANEL INDICATOR AMB 5V