
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.32" (8.13mm) |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 25mcd |
| Wavelength - Peak: | 625nm |
| Viewing Angle: | 45° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MPC5HDW6.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDICATOR WHITE REC.24V
PMI .250" LED 12V WIRE DIFF AMBE
PMI .250" LED 120V TAB DIFF RED
CABLE 5COND 12AWG SLATE 100'
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP
IC VIDEO TUNER 32HVQFN
LED ASSY PNL 5MM HER DIFF NO