
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPR5 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2V |
| Current: | 30mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.32" (8.13mm) |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 50mcd |
| Wavelength - Peak: | 625nm |
| Viewing Angle: | 35° |
| Termination Style: | Wire Leads - 12" (304.80mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MPR5HTW12.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF AMBE
PMI .250" LED 120V TAB DIFF WWHT
LED INDICATOR 8MM 28VDC IP67
IC VIDEO SWITCH 42WQFN
CONSUMER CIRCUIT, PDSO8
LED PANEL INDICATOR RED 2V
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH