
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FL1M |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 3V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.47" (12.00mm) |
| Lens Size: | - |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 8000 ~ 10000mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | 180° |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FL1M-12SJ-1-G3V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR AMBE
PMI .250" LED 24V TAB CLEAR GREE
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
LED GRN 12MM NUT 3VAC/DC STK
CONN SMA JACK