MPC12-1GD220V
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
PNL MNT 220V GREEN 8MM
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
MPC12-1GD220V PDF
Type Description
Series:MPC12-1
Package:Bag
Part Status:Active
Type:-
Lamp Color:Green
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:-
Voltage:220V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.47" (11.94mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:100mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:45°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)