464-BG24H-NGO
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
PMI .250" LED 24V TAB DIFF GREEN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
464-BG24H-NGO PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:-
Lamp Color:-
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:-
Voltage:-
Current:-
Panel Cutout Shape:-
Panel Cutout Dimensions:-
Lens Size:-
Lens Style:-
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIGNAL LAMP TRANSPARENT COLOURLE
18-082.0052L
18-082.0052L
INDICATOR RED FOR FLUSH MOUNTING
EUS-14-040.0051892BX
EUS-14-040.0051892BX
(14-040.0051892BX) IND W/RED LEN
C1812C122G5HACAUTO
C1812C122G5HACAUTO
CAP CER 1812 1.2NF 50V ULTRA STA
ELM 5-225
ELM 5-225
LED MT SR VERT X 0.225" 3MM 2LD
464-BG24H-NGO
464-BG24H-NGO