464W-NKG120H-NWO
Description
PMI .250" LED 120V WIRE DIFF GRE
DataSheet
464W-NKG120H-NWO PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:120V
Current:3.5mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:10000mcd
Wavelength - Peak:520nm
Viewing Angle:15°
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)