464W-BA24H-NWO
Description
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF AMBE
DataSheet
464W-BA24H-NWO PDF
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:24V
Current:17mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:16mcd
Wavelength - Peak:583nm
Viewing Angle:60°
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)