YB02KW01-5F12-JF
Description
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
DataSheet
YB02KW01-5F12-JF PDF
Type Description
Series:YB
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Lens Size:16.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)