464-NWR15H-NWO
Description
PMI .250" LED 15V TAB DIFF RED
DataSheet
464-NWR15H-NWO PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:15V
Current:24mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia