
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 46 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 2V |
| Current: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 7.11mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 10mcd |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Viewing Angle: | 60° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of 46W-BG2-CWO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR GREE
PMI .250" LED 48V WIRE DIFF AMBE
PMI .250" LED 120V TAB DIFF GREE
CAP CER 1200PF 25V X7R 1210
FIXED IND 330NH 9A 15 MOHM SMD
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-6
PMI .250" LED 2V WIRE CLEAR GREE