PM5-A690W48V
Description
PANEL MOUNT IND WHT WATER TIGHT
DataSheet
PM5-A690W48V PDF
Type Description
Series:PM5
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Fresnel
Ratings:AC/DC
Voltage:8V ~ 48V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.38" (9.65mm)
Lens Size:7.40mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:1200mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:120°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)