464-RAG12H-NRO
Description
PMI .250" LED 12V TAB DIFF RED/A
DataSheet
464-RAG12H-NRO PDF
Type:LED
Lamp Color:Amber, Green, Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia