46W-GAR24H-NRO
Description
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF GREE
DataSheet
46W-GAR24H-NRO PDF
Type:LED
Lamp Color:Amber, Green, Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:24V
Current:17mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:7.11mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:50°
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)