P01-12B-1A
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
INCAND PANEL INDICATOR WHITE 12V
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
P01-12B-1A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Incandescent
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:12V
Current:50mA
Panel Cutout Shape:Rectangle
Panel Cutout Dimensions:0.66" x 0.74" (16.70mm x 18.70mm)
Lens Size:16.20mm x 16.00mm