405-NKA15H-CAO
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR AMBE
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
405-NKA15H-CAO PDF
Type Description
Series:405
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:15V
Current:24mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)