46W-NKA24H-CYO
Description
PMI .250" LED 24V WIRE CLEAR AMB
DataSheet
46W-NKA24H-CYO PDF
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Clear
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:24V
Current:17mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:7.11mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:3600mcd
Wavelength - Peak:592nm
Viewing Angle:15°
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)