
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 46 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Blue |
| Lens Color: | Blue |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 15V |
| Current: | 15mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 7.11mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 700mcd |
| Wavelength - Peak: | 465nm |
| Viewing Angle: | 45° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 46W-NWB15H-NBO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
NEON PANEL INDICATOR 125V
30MM PILOT DOME FV 12V RED
PMI .250" LED 12V TAB DIFF AMBER
CAP CER 1PF 63V C0G/NP0 0805
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
PMI .250" LED 15V WIRE DIFF BLU
OS1/OS2 24-FIBER, SMALL DIAMETER