
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 90 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Blue |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 28V |
| Current: | 16.5mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.29" (7.37mm) |
| Lens Size: | - |
| Lens Style: | - |
| Millicandela Rating: | 700mcd |
| Wavelength - Peak: | 465nm |
| Viewing Angle: | 45° |
| Termination Style: | PC Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 905-NWB28H-9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF RED/
PMI .250" LED 24V TAB CLEAR GREE
PMI .250" LED 5V WIRE DIFF AMBER
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/20W 0201
RES 64.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 0201
PMI LED .290" NO LENS