
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | L32/35 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.50" (12.70mm) |
| Lens Size: | 10.72mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of L32R-R12-2311 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR ORG
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR BLU
PMI .250" LED 24V TAB DIFF GREEN
MIC 3P MFE ULOCK 2M 90/90 22/3
CATEGORY 6A PERFORMANCE 28 AWG U
LED PANEL INDICATOR RED 12V
CABLE ASSEMBLY QN