
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 28V |
| Current: | 16.5mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.19" (4.83mm) |
| Lens Size: | 6.35mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 14mcd |
| Wavelength - Peak: | 583nm |
| Viewing Angle: | 60° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 34W-BA28H-NYO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 12V TAB DIFF WWHT
PMI .250" 120VAC NO LENS CARTRID
PMI .250" LED 60V TAB DIFF ORG
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-MSOP
PMI LED .190" 28V WIRE DIFF AMBE