
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | - |
| Voltage: | 24V ~ 28V |
| Current: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.64" (16.26mm) |
| Lens Size: | 20.00mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1.60502.1511300 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
NEON PANEL INDICATOR 125V
PMI .250" LED 48V TAB CLEAR BLU
PMI .250" LED 60V TAB DIFF BLU
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
LED PANEL IND RED 24V-28V IP40