
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 464 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 120V |
| Current: | 3.5mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 9.91mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 100mcd |
| Wavelength - Peak: | 583nm |
| Viewing Angle: | 35° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 464W-BCA120-NYO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 48V TAB DIFF RED
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR AMB
PMI .250" LED 24V TAB CLEAR RED/
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
VFQFPN 9.00X9.00X0.85 MM, 0.50MM
PMI .250" LED 120V WIRE DIFF AMB